CIEKAWA JESTEM
TWOJEGO ZDANIA
NA TEMAT TEATRU LALEK
I SPEKTAKLI, KTÓRE PREZENTUJĘ
ZAPRASZAM WAS
DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MOIMI SPEKTAKLAMI I DO DYSKUSJI NA TEMAT TEATRU LALEK.

Witajcie, nazywam się Anna Skubik. Jestem aktorką-lalkar ką. Teatr lalek fascynował mnie od zawsze, dlatego właśnie nim się dziś zajmuję. Teatr lalek dla widzów dorosłych, jest rzadkością dlatego stał się jeszcze większym wyzwaniem.

Z wykształcenia jestem aktorem-lalkarzem. Ukończyłam PWST-Wrocław, Wydział Lalkarski. Po trzecim roku studiów wyjechałam na rok do Norwegii, byłam bardzo ciekawa świata i ludzi. Po powrocie ukończyłam studia pracując w Toruńskim Teatrze "Baj Pomorski", potem wyjechałam na sześć lat do Grecji.

Język nowogrecki był moją niezrealizowana pasją - dlatego postanowiłam zrealizować to marzenie. W Atenach współpracowałam z kilkoma teatrami i uczyłam się nowogreki.

W 2007 powstał mój pierwszy monodram "Złamane Paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich". Spektakl został zrealizowany przy współpracy z Teatrem Wiczy w Toruniu, autorem tekstu i reżyserem jest Romuald Wicza-Pokojski. Spektakl ten dał mi możliwość podróżowania i zagrania go w czterech językach, po polsku, angielsku, hiszpańsku i nowogrecku.

W 2009 zostałam zatrudniona we Wrocławskim Teatrze Lalek gdzie w maju 2010 powstał kolejny monodram lalkowy "Obejmij mnie", tekst i reżyseria Anthony Nikolchev.

Pobyt w Grecji rozbudził moje zainteresowanie tragedią grecką, i dzięki temu we wrześniu 2011, powstał (przy współpracy z Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu) kolejny monodram "Fedra", reżyserem tego spektaklu jest Pan Bogusław Kierc. Wszystkie moje projekty są swego rodzaju teatrem lalek, skierowanym do dorosłego widza.